Naked heels Forum Index Naked heels
The way they do it in the jungle

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  {Photo Gallery}Main Gallery   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

{Asil Forum} {Vietnamese forum}

Aksaray köpekleri bakın gerçek it görün

Post new topic   Reply to topic    Naked heels Forum Index * HOROZCULAR KAHVESI
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ByTurKz
Chick

Battles: 485

BattlePosted: Sat Jul 24, 2010 3:19 pm    Post subject: Aksaray köpekleri bakın gerçek it görün Reply with quote

bu itler AKSARAY itleridir ve hepsi benden dağılmadır tr nin her yerine..iyi it de iyi hint gibi iyi damızlık ve secere takibiyle olur..biz köpek çiftliği felan kurmadık ama bu itlerin çoğu bizde yada arkadaşlarımzıda yetişenleri satın aldıklarımzıdır..bunları yazma sebebim aksaray itlerine mastif denilmesi vebenim itten anlayıp anlamadığımızı sorgulayanlara cevap amaçlıdır

bunu ben yakup kardeşime satıldı 4000 tl ye oda nevsehirlilere sattı

bunu ankaralı sami canpolata yanında bir dişi ile 7 bin liraya verdim

buda denizlili şampiyon it reisin öz oğlu afyon ışıklarlı ramazan kardeşimizie hediye mahiyetinde 2000 liraya verdim

bunuda aksarayda ali babaya sattım oda istanbullu fahrilere 5 bin liraya verdi

buda tosun aksarayda 10 dan fazla it boğdu istanbulda memduh abimize hediye mahiyetinde verildi. ve istanbuldada 7-8 it boğdu sonra sakatlandı bursaya damızlığa gitti

buda eşkiyanın oğlu öz aksaray itidir..buda ankaralılara satıldı

buda reis şuan sorgunda maça gitti :) heüz dönmedi

buda aksaray enikleri mehmet kardeşimize hediye ettik :)

buda denizlili şapmiyon reisin oğlu reis kayseride remzi çapar abimize hediye ettik

buda osmanlıdan kalma eski bir resim eski itlerinde aksaraydaki malaklı ırıkının aynısı olduğunun ispatı sivasta bu desende fizikte it bulamazsınız..

buda anadoluda eski çağlarda mağara duvarlarına çizilen resim buda anadolu çoban köpeği

Last edited by ByTurKz on Mon Nov 08, 2010 2:04 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Sat Jul 24, 2010 4:23 pm    Post subject: Reply with quote

lütfen emeğe saygı aksaray itlerine yaramaz soncu değil diye yazanlar biraz daha dikkatli olsunlar.. bu it güreşi tr nin he ryerine aksaraydan dağılmadır.. damızlıkalrda.. köpekçilikle uğraşanların bir çoğunun kapsıında da aksaray itlei yani anadolu çoban köpeğinin kanı vardır.
sivas köpeği yokken bu itler avrdı sivas köpeğinede kötü demiyoruz ama 1968 de kangal ilçesine gelen bir amerikalıordan aldığı köpeğe kangal ismini vermiş..sonra kangal yöresinde bu itin üretimi artmıştır..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
a.c-baron
Evil Fowl

Battles: 4584

BattlePosted: Sat Jul 24, 2010 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

KARDAS KANGAL BASKA SENINKI BASKA KANGALAR AKSARAY ITLERI
GIBI BOGUSMASLAR AKSARAY ITLERI BOGUSMAK ICIN DAHA IYILER
Back to top
View user's profile Send private message
IZMIRLIBASKAN
Chick

Battles: 715

BattlePosted: Mon Jul 26, 2010 5:07 am    Post subject: Reply with quote

Kangal köpeği'nin kökeni hakkında “rivayet” sayılabilecek bazı görüşler vardır. Ancak, 11 Temmuz 2003'te düzenlenen I. Uluslararası Kangal Köpeği Sempozyumu'nun sonuç bildirisinde, “büyük Türk göçleri sırasında Türkistan'dan Anadolu'ya getirilen bir köpek ırkı olduğu” kabul edilmiştir.
Kangal ilçesine de adını verdiği düşünülen, Orta Asya'dan göç eden “Kanglı (Kangar)” Türk boyunun, göç ederken bu köpek ırkını da getirdiği düşünülmektedir. Orhan Yılmaz, "Kangal Köpeği / Tarihi-Tanıtımı-Yetiştirilmesi-Islahı" adlı kitabında “Kanglı” Türk boyunun Orta Asya'dan göç ederken yanlarında üç şeyi getirdiklerinden bahseder; bunların at, it ve koyun olduğunu söyler. Kangalların, bu boyun göç sırasında getirdiği bir ırk olduğunu kaydeder.
İlk rivayete göre, Hint Mihracesi tarafından Osmanlı padişahına bir köpek hediye edilir. Bu padişah muhtemelen Yavuz Sultan Selim'dir. Hediye edilen köpek Kangal'ın Deliktaş köyü yakınlarında kaybolur. Köpek, tüm aramalara rağmen bulunamaz. Kangal köpeğinin, bu kaybolan köpekten türediği şeklindeki rivayete göre, Kangal köpeği'nin kökeni Hindistan'dır. [kaynak belirtilmeli]
Diğer bir rivayet ise, Kangal köpeği'nin kökeninin Anadolu olduğunu söyler. Eski Anadolu uygarlıklarının vahşi hayvanlardan korunmak için, “aslan gibi güçlü” ve iri yarı olan bu köpekleri kullandıkları söylenmektedir.
Evliya Çelebi de, Seyahatnâme'sinde Kangal Köpekleri'nden bahseder. O da, bu köpeklerin “aslan kadar güçlü” ve cüsseli olduğunu yazmaktadır. Doğan Kartay, hem "Türk Çoban Köpeği Kangal" kitabında hem de I. Uluslararası Kangal Köpeği Sempozyumu'nda sunduğu bildiride, Kangalların, Osmanlı döneminde Yeniçeriler tarafından hem askeri işlerde hem de savaşlarda kullanıldığından bahsetmektedir. Kartay'ın bildirisinde, Romalılarda “aslan” sözcüğünün karşılığı olan “Samson” kelimesinin, Türkçe'ye “Samsun” olarak yerleştiği ve Kangalların aslana benzetildiği için Kangalları kullanan birliğe “Samsoncular” denildiğini söylemektedir.
Yani kardeş sizin köpekleriniz de çok güzel yetiştirenleri tebrik ederim, tarih kangal hakkında bunları yazıyor, senin de o amerikalı sivas'a köpek bırakmış güya varsa belgelerin burada açıkla biz de öğrenelim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
|77|
Chick

Battles: 34

BattlePosted: Mon Jul 26, 2010 6:57 am    Post subject: Reply with quote

Bu kangal köpeği ile amerikalilar arasinda gecen hikaye dogrudur. Aynı olayı Orhan YILMAZ kitabinda anlatmıstır. Cografya olarak kayseri, tokat, amasya ankara güney marmara illerini düşünürsek buralarda bulunan kangal kopeklerinin sayısı ortalama olarak sivastan daha fazla. Ama köpeğe kangal köpeği olarak isim verilmesinin sebebi 68 yılında gelen amerikali bilimadami heyetini sadece sivasın kangal ilcesindeki insanlar ciddiye alıp onlara yardım etmesinden kaynaklanmaktadır. Amerikalılar boyle bir jest yapmıslardir kangal halkına. amerikada ilk kangal ciftliği 1974 yılında acılmıstır.

Aksaray malaklılarında molosser(mastiff) kanı cok yuksektir bu yuzden dunyanin bazi bolgelerinde turk mastifi olarak adlandırılırlar. Mükemmel bekçi kopekleridirler mülk korumasında 1 numaradırlar. Kangal köpeği bekci kopegi değildir, sadece sürü koruma köpekleridirler kolay kola eğitim almazlar itaat etmezler. Aksaray malaklıları Fenotip olarak İngiliz mastifine çok benzemektedirler. Kangalla kırılmamıs bir aksaray malaklısı ile ingiliz mastifini ayırt etmek cok zordur.

ingiliz mastifi

aksaray malaklısı ( kırşehirli Corc)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
IZMIRLIBASKAN
Chick

Battles: 715

BattlePosted: Mon Jul 26, 2010 9:08 am    Post subject: Reply with quote

Arkadaşlar kazı çalışması için gelen 3-5 amerikan ajanı bizim değerlerimize sahip çıkamaz.Kaldı ki bunlar amerikalı'da değil ingiliz boşverin bu işleri, kangal anadolu çoban köpeğidir dünya bunu tescillemiştir.Mastiff dediğin köpekler ayrı kardeş, mastiff'in bir sürü kırığı var, kangalın yanında süs köpeği onlar.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Mon Jul 26, 2010 1:13 pm    Post subject: Reply with quote

arkadaşlar.. size tavsiyem prof.doktor. doğan kartay hocanın kitaplarını okuyup araştırmanız..çünkü 50 yıl anadolu çoban köpekleri ve kangal köpekleirni araştırmıştır..birde aksaray köpeklerinin %30 u malaklıdır.. ve aksaray köpeklerinin %90 koyuna gider asırlardır böyledir..
bu alttaki resimdeki köpek davardan istanbula gitmiştir.. davarda iken aksaray köpeğiydi iste gidince aksaray malaklısı mastif oldu :) bu reismdeki it hakiki aksaray çoban köpeğidir..ataları gibi kalan aileside hala koyuna gitmektedir
Back to top
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Mon Jul 26, 2010 1:23 pm    Post subject: Reply with quote

bunlarda aksaray malaklısı ingiliz mastifi ile alakası ne? bu mastif etiketini yıllardır ingilizler bu köpeklere takmaya çalışıyorlar..ama siz onlardan hızlısınız takmışınız bile.. bi tane böyle kuyruğu kıvrık mastif varmı dünyada.. az kafası büyük ağızlı yüzlü dudaklı it gördünüzmü mastif diyosunuz.. sivaslılar bunu yapıyor çünkü aksaray köpekleri gibi iri yarı ve iyi maç yapan itler varken kimse kangalı tercih etmiyor..ama siz neden yapıyorusnzu anlamıyorum..
bence aksaray köpeklerine herkes sahip çıkmalı sizingibi dışlamamalı.. karabaş köpeği şu an yabancı patentlidir akbaslarda böyle olamk üzeredir lokum gibi baklava gibi bir çok türke ait unsurlar yabancılar tarafndan sahip çıkılıyor..sizlerde buna çanak tutuyosunuz böyle yapmakla..adamlar olmayan şeyi kendileirnin yaparken siz varolanı onların diyosunuz

Back to top
|77|
Chick

BattlePosted: Mon Jul 26, 2010 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

Abi ingiliz mastifine benzer dedik ingiliz mastifinin aynısı demedik farkındaysan. Bana aksaray malaklısının hassolarından kac tane kıvrak kuyruklu kopek gösterebilirsin? Ben sana 100 tane kamcı kuyruk gösterebilirim misalen. Sadece akbaş FCI tarafından tanınmıstır. Diger kopekler Anadolu Coban Kopegi adı altında adlandırılmıstır.
Ayrıca yabancıların patent alma olayına gelince gemlik askeri veterinerlik arastırma zamanında bu hayvanlara patent aldı ama gerek sivas olsun gerek sizin o tarafın adamı olsun 75 tane dava acarak patenti bozdurdu. Bununda nedeni ticari rant kaygısıdır. Seneler senesi aksaray kopeklerini sivas kangali diye sattılar hala daha kırmalarını o sekilde satıyorlar. Sivaslılar bu sekilde size zorla sattırmıyorlar dimi? O yuzden sen bosuna bize buradan yazma sahip cıkın edin diye once siz (sözüm meclisten disari) aksaray olarak degerinize sahip cıkın ondan sonra baskalarından bekleyin yanlisim varsa düzeltin.
Back to top
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Tue Jul 27, 2010 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Aksaray köpeklerine Aksaraylı sahip çıkmakta zaten yıllardır..siz sadece antipati yerine sempati gösterin yeter..ben en son ankradaki onur hocanın düzenlediği festivale katıldım ve ilk ayrım orda yapıldı..bizde köpeklerimizi geri çektik..herkes bizim köpeklerle ilgilenirken bizim köpekleirmizin yarısı kadar itler 1.2.3 lük sıralaması alırken izleyen bile olmadı..
Back to top
|77|
Chick

BattlePosted: Tue Jul 27, 2010 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

ByTurKz wrote:
Aksaray köpeklerine Aksaraylı sahip çıkmakta zaten yıllardır..siz sadece antipati yerine sempati gösterin yeter..ben en son ankradaki onur hocanın düzenlediği festivale katıldım ve ilk ayrım orda yapıldı..bizde köpeklerimizi geri çektik..herkes bizim köpeklerle ilgilenirken bizim köpekleirmizin yarısı kadar itler 1.2.3 lük sıralaması alırken izleyen bile olmadı..

Artık ayrım yapılmayan yarısmalarda yapılıyor abi bu sene ikincisi düzenlenecek uluslararası Kochisar Turk Çoban Kopekleri Festivali. Gecen sene Pehlivan 2. olmustu.
Back to top
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Tue Jul 27, 2010 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

inş..ama başka yerdede söylemiştim bu köpek muhabbedi beni geriyor.. bu yüzden bıraktım zaten ben bu işi.. inan çok sevdiğim çok kalite köpekleri hep hediye edip..bıraktım bu işi..lafından bıktım.. onur hoca ilemi köü olmadık.. aksaraydaki hemşerilerimizlemi..istanbuldan arkadaşlarımzılamı..en güzeli horoz boşver köpek muhabbetini :)
Back to top
atilla şahin
Chick

Battles: 16

BattlePosted: Thu Nov 04, 2010 4:48 am    Post subject: Reply with quote

tosun fena köpekti emeklı oldu. memduha cok düşkündü
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
FALCATA.38
Chick

Battles: 515

BattlePosted: Sun Nov 07, 2010 2:44 am    Post subject: Reply with quote

selamlar bu ise gonul verenlere drink

Last edited by FALCATA.38 on Mon Nov 08, 2010 6:25 pm; edited 1 time in total
Back to top
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Mon Nov 08, 2010 1:58 pm    Post subject: Reply with quote

SLM FALCATA.38. BU YAZIYI BURDA BİR ARKADAŞIN AKSARAY KÖPEKLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ KARŞISINDA BİLGİSİ OLSUN DİYE YAZDIM..SONRASI BENİM KÖPEKCİLİĞİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU BU GÜNE KADAR BENİM BESLEDİĞİM İTLERİ GÖRSÜN DİYE YAZDIM KİME SATILDIĞINI YADA HEDİYE EDİLDİĞİNİ İSE ARAYIP SORABİLİR DİYE YAZDIM..KÖPEK BESLEMİYORUM 2 YILDIR BUDA SENİN RANT SAĞLAMAK İÇİN BURAYA YAZDIĞIM DÜŞÜNCENİ SANIRIM ORTADAN KALDIRIR.AMA SEN ŞU AN BESLİYOSAN YADA MEMLEKETİNDE BESLEYENLER VARSA SANIRIM ONLARIN REKLAMINI YAPIYUOSUN..
YAZDIKJLARIMI BAŞTAN OKURSAN BURDAKİ TARTIŞMANIN SENLE ALAKALI OLMADIĞINI ANLARSIN ZATEN.KAYSERİDEKİ İTLERİNDE BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNUN DAMIZLIĞI YİNE AKSARAYDIR.. AMCANA SORARSAN ODA BİLİR..HA BİDE ŞU VAR REMZİ ÇAPAR LA ALAKSI NE OLAYIN.. SENİN BABA DOSTLUĞUNU AMCA DOSTLUĞUNU NİYE KARIŞTIRIYON ŞİMDİ?O RESİMDEKİ İTİ SATIN ALMAK İSTEDİ REMZİ ABİ BİZDE SATLIK DEĞİL DEDİK KABUL EDERSEN HEDİYEMİZ OLUR DEDİK BUNU HERYERDEDE SÖYLERİM..BUNDA NE ART NİYET ARIYON SEN..MALIN KALİTESİNDEN BAHSETMİŞSİN.. BEN SATMAMIŞIM HEDİYE ETMİŞİM ONUN SEVDİĞİ İTİ NE KALİTESİ ARIYON..? BENCE CÜMLE KURARKEN DİKKAT EDİN KALPLEİRNİZ BOZUKSA HERKESİDE KENDİNİZ GİBİ KABUL ETMEYİN..AYIPTIR GÜNAHTIR..
Back to top
FALCATA.38
Chick

Battles: 515

BattlePosted: Mon Nov 08, 2010 6:24 pm    Post subject: Reply with quote

neyse by tukz sen dogru oldugunu sandigin kelimeleri silmisin fazlada burda tartismak istemiyorum gereksiz tartisma oldugu icin af ola bilmeden hata yaptik hata yaptirdik hediyenin kotusu olmaz tabiki saygilar selamlar BU REISIN yozgattaki ali abideki BETONLA alakasi VARMI aceba
Back to top
ByTurKz
Chick

BattlePosted: Mon Nov 08, 2010 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

turkz@windowslive.com eklersen ordan devam edelim
Back to top
bosnakoglu
Vicious Fowl

Battles: 3543

BattlePosted: Mon Jan 03, 2011 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

hepsine bayıldım önce bunu söyleyim ancak bir çoğunun ingiliz mastiff melezi olma ihtimalini çok yüksek buluyorum.emeğinize sağlık.selamlar
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Post new topic   Reply to topic    Naked heels Forum Index * HOROZCULAR KAHVESI All times are GMT + 7 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum